Zastosowanie filtrów w celu zabezpieczenia instalacji i urządzeń – filtry z magnetyzerem.

kran

Urządzenia wykorzystywane w instalacjach wodnych są narażone na uszkodzenia wynikające z wysokiego ryzyka korozji oraz osadzania się na ich elementach kamienia kotłowego. Problemem okazują się też niesione przez wodę drobiny, które sprzyjają zatykaniu się instalacji oraz podłączonych do niej urządzeń. Sposobem na radzenie sobie z tego rodzaju zagrożeniami jest korzystanie z filtrów z magnetyzerem. Przekonajmy się, w jaki sposób działają i zobaczmy, dlaczego warto je montować.

Jak działają filtry z magnetyzerem?

Filtry z magnetyzerem pozwalają na oczyszczanie wody dzięki siatkowemu wkładowi, który mechanicznie wychwytuje znajdujące się w niej drobiny, a także silnemu magnesowi wspomagającemu proces filtracji. Przez oczka siatki ze stali nierdzewnej przedostaje się wyłącznie woda oraz rozpuszczone w niej substancje, wszystkie ciała stałe o rozmiarach większych niż otwory filtra zostają automatycznie zatrzymane niezależnie od ich rodzaju. W ten sposób wychwytywane są m.in. piasek, rdza, fragmenty kamienia kotłowego lub uszczelnień. Za sprawą magnesu jest możliwe nie tylko separowanie zanieczyszczeń zawierających żelazo, ale także zmniejszanie rozpuszczalności krzemionki, wapnia i magnezu, co poprawia zdolność do ich zatrzymywania przez filtr. Co ważne, dzięki odpowiedniej konstrukcji filtry tego rodzaju nie zaburzają przepływu wody.

Dlaczego warto stosować filtry z magnetyzerem?

Filtry z magnetyzerem mogą pomóc w ochronie urządzeń podłączonych do instalacji wodnej lub grzewczej. Za sprawą ich stosowania można zmniejszyć ryzyko przedostawania się do kotłów centralnego ogrzewania, bojlerów, pomp i zaworów znajdujących się w wodzie zanieczyszczeń, przyczyniając się tym samym do ograniczenia awaryjności oraz znacznej poprawy trwałości kluczowych komponentów. Filtry tego rodzaju są użyteczne też w przypadku zabezpieczania pralek czy zmywarek przed kamieniem kotłowym i rdzą, a także zmniejszą ilość osadów tworzących się na kranach i odpływach. Nie można jednak zapominać, że znajdujący się w filtrze wkład powinien być okresowo czyszczony zgodnie z zaleceniami producenta.

Vero

Technika grzewcza i sanitarna

Więcej o Vero

Adres

ul. Myślenicka 133, 30-698 Kraków

Telefon

(012) 659-85-00 fax (012) 654-73-23

Masz pytania? Napisz do nas