Gdzie stosować węże antywibracyjne?

weze-antywibracyjne

Instalacje wodociągowe w budynkach oraz urządzenia użytku domowego i przemysłowego, w których wykorzystuje się wodę, wymagają zastosowania różnorodnych akcesoriów. Są to różnego rodzaju złącza, śruby, uszczelki, rurki, węże itp. W systemach, których mechanizm opiera się na działaniu pompy lub innego sprzętu wytwarzającego drgania, konieczne jest zastosowanie akcesoriów zapobiegających rozszczelnieniu i pękaniu instalacji. Do takich akcesoriów zalicza się m.in. węże antywibracyjne. Gdzie znajdują one zastosowanie?

W jakich instalacjach używa się węży antywibracyjnych?

Węże antywibracyjne to elastyczne części instalacji wodnych wykonane z wysokiej jakości naturalnej gumy oraz oplotu ze stali nierdzewnej AISI 304. Umożliwiają przepływ wody między dwoma jednostkami systemu, a jednocześnie stanowią ochronę instalacji przed negatywnymi skutkami drgań wytwarzanych przez pompę. Węże antywibracyjne najczęściej stanowią część zestawów hydroforowych – łączą pompę ze zbiornikiem ciśnieniowym. Wykorzystywane są także do rozprowadzania cieczy w innych systemach i urządzeniach, takich jak np.:

  • systemy klimatyzacji,
  • instalacje grzewcze,
  • systemy dystrybucji wody,
  • urządzenia sanitarne,
  • przemysłowe stacje wodociągowe,
  • bojlery, pralki etc.,
  • zbiorniki przelewowe.

Czy węże antywibracyjne nadają się do instalacji wysokociśnieniowych?

Węże antywibracyjne to akcesoria wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mimo to nie są przystosowane do dystrybucji wody pod wysokim ciśnieniem. Przeznaczone są do instalacji, w których panują niskie ciśnienia, takich jak np. domowe lub działkowe instalacje wodne wykorzystujące wodę ze studni. Dzięki zastosowaniu węży antywibracyjnych w tego rodzaju domowych układach hydroforowych woda dociera do wszystkich kranów pod stałym, określonym ciśnieniem (niezależnie od piętra, na którym znajduje się kran). Dodatkowo węże antywibracyjne amortyzują drgania wytwarzane przez pompy hydroforowe i inne urządzenia instalacji wodnych, co znacznie wydłuża ich żywotność.

Vero

Technika grzewcza i sanitarna

Więcej o Vero

Adres

ul. Myślenicka 133, 30-698 Kraków

Telefon

(012) 659-85-00 fax (012) 654-73-23

Masz pytania? Napisz do nas