Elementy niezbędne do montażu grzejników

montowanie-grzejnika

Montaż nowych grzejników ma miejsce najczęściej podczas wykańczania nowego domu lub mieszkania bądź też w trakcie generalnego remontu. Oprócz najważniejszego elementu, jakim jest nowy kaloryfer, należy zaopatrzyć się także w różne akcesoria, które znacząco ułatwią cały proces montażu, a także pozwolą na wygodne i poprawne podłączenie grzejnika. Wśród najważniejszych elementów do montażu grzejników można zaliczyć zawory, rury, odpowietrzniki i złączki.

Jakie elementy są potrzebne do montażu grzejników?

To, jak będzie wyglądać instalacja grzejnika, jest w dużej mierze zależne od jego rodzaju oraz miejscu jego podłączenia. Jednak niezależnie od typu podłączenia, w każdej instalacji powinien znaleźć się zawór grzejnikowy montowany na zasilaniu, zawór odcinający na powrocie oraz odpowietrznik. Nie bez znaczenia są także rury oraz złączki. Grzejniki z podłączeniem dolnym mają wbudowany zawór grzejnikowy, a także wewnętrzny kanał odprowadzający wodę do górnej części kaloryfera. W przypadku grzejników z podłączeniem bocznym można wyróżnić cztery końce przyłączeniowe zlokalizowane w narożnikach. Do jednego wkręca się odpowietrznik, dwa kolejne służą do podłączenia grzejnika, natomiast w ostatnim umieszcza się zaślepkę.

Jak już wspomniano, jednym z najważniejszych elementów instalacji grzewczej są zawory grzejnikowe. Pozwalają one na skuteczne zarządzenie energią grzewczą. Ustawiając zawór w odpowiedniej pozycji, można swobodnie regulować ilość ciepła oddawanego do wnętrza pomieszczeń. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu pełnią także funkcję dekoracyjną. Złączki są elementem umożliwiającym połączenie poszczególnych elementów z zachowaniem odpowiedniej szczelności. Odpowietrznik zapewnia stale prawidłową pracę grzejników i odpowiedni poziom ciepła.

Vero

Technika grzewcza i sanitarna

Więcej o Vero

Adres

ul. Myślenicka 133, 30-698 Kraków

Telefon

(012) 659-85-00 fax (012) 654-73-23

Masz pytania? Napisz do nas