Czym kierować się przy wyborze zaciskarki do rur?

novopressaco203btm28stehend83441

Zaciskarka do rur jest urządzeniem, dzięki któremu możliwe jest precyzyjne wykonanie trwałych instalacji sanitarnych oraz wodno-kanalizacyjnych. Dzięki ich użyciu ryzyko pojawienia się usterek znacznie spada, co z kolei pozwala oszczędzić czas oraz pieniądze. Za pomocą zaciskarki można szybko i dokładnie połączyć ze sobą różne elementy. W zależności od rodzaju zaciskarki możliwe jest łączenie części z różnych materiałów.

Na czym skupić się podczas wyboru zaciskarki do rur?

Zaciskarki do rur zostały zaprojektowane z myślą o wytwarzaniu bardzo dużej siły nacisku, którą nie sposób wytworzyć siłą ludzkich rąk. To urządzenie jest stosunkowo niewielkie i wszechstronne, może być użytkowane nawet w trudno dostępnych miejscach. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje zaciskarek. Różnią się one między sobą przede wszystkim rodzajem zasilania.

Do najczęściej wybieranych należą akumulatorowe zaciskarki do rur, które można stosować nawet w miejscach, w których nie ma możliwości podłączenia się do zasilania elektrycznego. Ich dużym plusem jest również wygodna obsługa, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do tworzenia nawet najbardziej skomplikowanych instalacji grzewczych czy wodnych. Akumulatorowe zaciskarki do rur sprawdzą się również w przypadku, kiedy miejsce wykonywania prac jest znacznie oddalone od jakichkolwiek źródeł prądu.

To, jaki model zaciskarki do rur sprawdzi się najlepiej, jest zależne przede wszystkim od miejsca pracy operatora oraz tworzywa, z jakiego wykonane są rury przeznaczone do zaciskania. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę, sposób zasilania, średnicę rur do zaciskania, moc zacisku, wydajność akumulatora, odporność na uderzenia, jakość wykonania, zabezpieczenia, wytyczne producenta oraz kompatybilność z używanymi złączkami.

Vero

Technika grzewcza i sanitarna

Więcej o Vero

Adres

ul. Myślenicka 133, 30-698 Kraków

Telefon

(012) 659-85-00 fax (012) 654-73-23

Masz pytania? Napisz do nas