5 najważniejszych przyborów hydraulika

hydraulik

Hydraulika jest dziedziną wymagającą dużej wiedzy, doświadczenia, a także odpowiednich sprzętów. Obecnie można wyróżnić naprawdę wiele różnego rodzaju narzędzi hydraulicznych, wykorzystywanych często lub stosowanych wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach. Jako że często praca w tym zawodzie wymaga elastycznego podejścia, narzędzia odgrywają tu szczególną rolę. Wśród całego osprzętu można wyróżnić 5 narzędzi, które wykorzystywane są najczęściej.

Jakie jest 5 niezbędnych narzędzi w pracy hydraulika?

Pierwszym narzędziem, bez którego nie sposób wykonać jakąkolwiek pracę, są klucze hydrauliczne. Są one najbardziej podstawowym elementem wyposażenia, który powinien mieć każdy hydraulik, niezależnie od stopnia zaawansowania. Znajdują zastosowanie podczas rozmaitych napraw, montażu oraz demontażu armatury, regulowaniu zaworów grzejnikowych czy dokręcaniu elementów instalacji.

Nie mniej ważny jest obcinak do rur. Jako że rury stanowią jeden z podstawowych elementów instalacji  hydraulicznej, niekiedy konieczne jest ich odpowiednie docięcie. Kolejnym istotnym narzędziem jest żłobiarka, zwana również rowkarką. To narzędzie pozwala na obróbkę plastyczną materiałów bez użycia ciepła. Hydraulicy używają jej do tworzenia połączeń rowkowych na rurach.

Jakie jeszcze narzędzia powinien mieć każdy hydraulik?

Czwartym niezbędnym narzędziem jest zgrzewarka. Wraz z zaciskarką jest ona niezastąpionym urządzeniem pozwalającym na trwałe połączenie ze sobą rur wykonanych z tworzyw sztucznych. Ostatnim z ważnych elementów wyposażenia hydraulika jest gwintownica. Służy ona do wykonywania gwintowanych połączeń na rurach stalowych. To urządzenie wykorzystuje się nie tylko podczas napraw instalacji, ale także w trakcie ich tworzenia. Gwintownica dostępna jest w różnych modelach i rozmiarach.

Vero

Technika grzewcza i sanitarna

Więcej o Vero

Adres

ul. Myślenicka 133, 30-698 Kraków

Telefon

(012) 659-85-00 fax (012) 654-73-23

Masz pytania? Napisz do nas